Zlyhanie je úspech, ak sa z neho poučí­me


Spomínate si na obdobie, keď ste boli malými deťmi? Keď ste sa učili na bicykli, skateboarde, či korčuliach?

A spomínate si aj na nejaké pády alebo ťažkosti? Ak áno, čo Vás posunulo ďalej?

Prečo ste znova sadli na ten bicykel? Prečo ste znova vstali a skúsili to ešte raz?

Odpoveď nie je tak zložitá. Je to preto, lebo Vás ovládla túžba niečo nové sa naučiť i napriek tomu, že ste mali strach, že opäť zlyháte. Totiž ľudí ovládajú v živote dve základné emócie. TÚŽBA A STRACH.

TÚŽBA niečo dosiahnuť, získať, niečo zažiť, niečo mať, túžba vyniknúť.

STRACH niečo stratiť, o niečo prísť, strach z výsmechu, strach zo zodpovednosti.

Položte si otázku. Keď sa rozhodujete, čo Vás viac ovláda? Túžba alebo strach? Vo väčšine prípadov ľudí ovláda po celý život strach. Strach z neúspechu, strach zo seba, strach, že ma nezoberú na vysokú školu, strach, že tú školu nedokončím, strach, že stratím prácu (peniaze), strach, že ako vychovám svoje deti, strach, že sa mi niečo stane (a ono sa to stane), strach, že sa mi budú ostatní smiať (veď nebudem vyzerať ako debil), strach, že sa nebude mať kto o mňa na postarať starobe, strach, že zomriem, ...

Ale keď sa nad tým všetkým zamyslíme a porovnáme to s tým, keď sme sa učili na bicykli, je náš strach opodstatnený? Kde je naša túžba? Kam sa podela? Vyprchla? Nie, iba sme zabudli, že nie je dôležité, koľko krát sme spadli z bicykla, ale dôležité je, či vieme na bicykli.

Náš život môže byť pestrý alebo pochmúrny. Strach Vám nedovolí robiť zmeny a skúšať nové veci. Nedovolí Vám opustiť svoju zónu komfortu, svoju ulitu. Pred každým rozhodnutím treba mať určite rešpekt, ale nie strach.

Túžite ešte po niečom? Chceli by ste ešte niečo zažiť? Chcete vo svojom živote niečo dosiahnuť? Tak potom nečakajte a hneď si napíšte čo chcete, po čom naozaj túžite.

Túžite po práci s ľuďmi, po slobode, kariére, nezávislosti, sebarealizácií alebo uznaní? V tom Vám viem pomôcť. Naučím Vás žiť svoj sen a nie snívať svoj život. Stačí so mnou naviazať spoluprácu (napr. ako práca popri) a Vaše túžby budú postupne naplnené. A možno nie!?

Možno pri mne opäť spadnete „z bicykla“. Ale máte možnosť voľby. Môžete plakať, fňukať, obviňovať, nenávidieť. Ale tým sa Vaše sny, želania a túžby nikdy nesplnia. NIKDY!

Hm, tak čo, ešte máte strach?Späť na články