V zamestnaní som sa cítil ako väzeň, ale našiel som riešenie.


Keď som bol zamestnaný ako stolár, nepáčila sa mi práca, kde som celý deň vykonával jednu rovnakú operáciu. Bolo to monotónne, stále to isté dookola. Spomínam si ako som sa stále pozeral na hodinky kedy už bude prestávka, alebo kedy už bude koniec pracovnej doby. Celý deň sa vliekol pomaly a každý deň v práci som sa cítil nenaplnený. Mal som pracovný úraz a spomínam si ako bol majiteľ nespokojný s tým, že som sa priznal lekárovi, že sa mi stal úraz v práci. Videl som ako si majiteľ kúpil nové auto, potom aj žene aj ďeťom, ale naše platy zvýšiť nechcel s oddôvodnením, že nemá peniaze na zvýšenie platov. Pre majiteľa sme boli my zamestnanci len číslo. 

Keď prišla výplata, nevedel som, či sa mám smiať alebo plakať. Mal som sny, ale nevedel som ako si ich zrealizovať. Vedel som, že v zamestnaní nemám možnosť kariérneho postupu a svoj príjem si nedokážem zvýšiť. Predstava, že budem celý život robiť prácu, ktorá ma nebaví za peniaze, ktoré mi nestačia ma stresovala.

Až som jedného dňa dospel k rozhodnutiu, že dám výpoveď v práci a budem hľadať niečo iné.

Našiel som riešenie - možnosť pracovať sám na seba ako finančný maklér. :o

Samozrejme som o tom nič nevedel. Ale, moja túžba po slobode, nezávislosti, možnosti vedieť si ovplyvniť svoj príjem, robiť niečo, čo ma baví, budovať si kariéru a začať si plniť všetky tvoje sny bola silnejšia ako moje obavy, či to zvládnem. 

Najskôr som sa začal vzdelávať, chodil som na školenia a po 2 mesiacoch som začal robiť prvé aktivity. Získal som prvých svojich klientov. Začalo to fungovať, pretože som sa riadil systémom, ktorý funguje aj dnes.

Najskôr to bolo všetko nové, ale po čase, tak ako v každej práci som sa začal cítiť v novej pozícii komfortne. Začalo ma to baviť a začali prichádzať prvé výsledky - úspechy i neúspechy mojej novej činnosti.

V roku 2002 som začínal a dnes to vnímam ako jedno z mojich najlepších rozhodnutí v živote. To rozhodnutie ovplyvnilo celý môj život pozitívnym spôsobom. Dosiahol som všetko, čo som chcel, splnili sa mi všetky moje sny. Samozrejme boli aj dni ťažké a náročné. Taký je život. Ale boli aj úžasné dni, plné nádnerných zážitkov vzrušujúcich emócií, ktoré by som v zamestnaní nezažil. A to sme ešte len na začiatku. :)

Čakajú nás ešte nové výzvy, nové zážitky, nové úspechy aj pády. A to ma na tom priťahuje. Predstava chodiť do práce, kde sa cítim ako väzeň je preč. Vďačím za to uvedomeniu si, že moje bývalé zamestnanie nebola jediná možnosť uplatnenia na svete.

Uvedomeniu si, že mám na viac! 

PS: pridajte sa k nám do nášho tímu, stačí vyplniť krátky dotazník na www.pracapopri.skSpäť na články