Nebaví Vás to už v práci? Slobodné povolanie ako vykúpenie


Je tomu už pár rokov, keď som bol ešte zamestnaný. Od prvej chvíle som sa necítil dobre ako zamestnanec. Cítil som sa nedocenený, bez uznania, bez vízie postupu, bez možnosti sebarealizácie.Možno poznáte ten pocit, keď sa veľmi snažíte, ste veľmi usilovný a nikto si to nevšimne. Naopak,kolegom okolo Vás to začne prekážať, pretože „trháte normy“. :)

Ako 18-ročný som sa zamestnal a ako 19-ročný som dal svoju prvú výpoveď zo zamestnania.Keď som sa zamestnal druhý krát, opäť som dal výpoveď zo zamestnania a to som tam nevydržal ani jeden rok. Keď som hľadal tretiu prácu, vedel som, že sa už nechcem zamestnať. Dostal som sa k možnosti otvoriť si živnosť a pracovať sám na seba. Najskôr som váhal, ale výhody, ako je sloboda, nezávislosť, možnosť rastu osobnosti, príjmu, kariéry boli silnejšie ako vrátiť sa do prostredia, ktoré som spoznal ako zamestnanec.

Určite sú aj zamestnania, kde sú ľudia šťastní a spokojní, no ja som ich nenašiel. Ak ste tým šťastlivcom, želám Vám aby to vydržalo po celý Váš život.Ja ale hovorím o skutočnom potešení z práce. Kedy sa nepozeráte koľko je hodín alebo či je pondelok, piatok alebo nedeľa. Človek by mal robiť to, čo ho naozaj napĺňa, z čoho má úprimnú radosť.

Cesta vedie cez slobodné povolanie, teda také povolanie, ktoré si vyberáte Vy sami, pretože máte z neho obrovskú radosť. Ste presvedčení, že ho ľudia potrebujú a Vy ste človek, ktorý to naozaj dobre ovláda.

Položte si otázku: čo by ste robili, ak ste mali extrémne veľa peňazí? Ako by potom vyzeral Váš deň? Čo by ste chceli dať ľuďom okolo Vás? čo by ste chceli aby po Vás ostalo, resp. pokračovalo ďalej?

Ťažké otázky však? No stoja za to, zamyslieť sa nad nimi. Lebo to sú tie veci, ktoré Vás robia šťastným človekom.

Ako povedal rímsky filozof Seneca „Všetko šťastie v živote závisí od odvahy a práce!“.

Ak ste teda nespokojní v práci, chce to zmenu. Lebo len ten kto hľadá nájde.Tak sa zamyslite, čo by Vás naozaj bavilo, zoberte odvahu a vykročte za svojim snom. Ak by to mohla byť práca s ľuďmi, môžete si vyskúšať aj môj job. :)Späť na články