Má zmysel sa občas zastaviť a popremýšľať nad tým, kam vlastne kráčame?


Niekedy by sme sa mali zamyslieť nad tým, čo chceme niekde dokázať - čo chceme urobiť a prečo to vlastne chceme. 

Prečo nás láka a naopak inokedy odrádza spraviť tú konkrétnu aktivitu? A je to vôbec náš cieľ?

Uvažovali ste niekedy nad svojim cieľom?

Či to nie je zbytočné a malicherné? Pouvažujme o tom. Pokiaľ sa pozrieme na veci z dlhodobejšieho hľadiska, tak čo sa stane keď náš cieľ dosiahneme, čo tým vlastne získame? Je to aj vôbec užitočné? Teší nás dosiahnutý cieľ a výsledok aj naďalej? Alebo sme skončili, čo sme chceli spraviť a nakoniec ľutujeme, koľko zbytočného času sme pre to obetovali? 

Niekedy dokonca vieme aj to, že ak by sme náš čas investovali na iné miesto, tam nás to viac potešilo a bolo by to užitočnejšie pre nás i ostatných.

Lenže človek si to uvedomí niekedy dosť neskoro, preto sa treba zamýšľať nad tým stále, prečo vlastne robíme to, čo robíme? A či nás vlastne baví vytvárať si niekedy aj ťažko novú cestu, ktorá nikam nevedie.

Problém pri týchto chybám je ten, že čas, ktorý obetujeme pre niekoho iného nám nikto nevráti. Každý máme len obmedzené množstvo času, preto netreba váhať a treba si stále klásť túto otázku. Zo začiatku to nie je jednoduché, ale treba sa premôcť. Niekedy to aj chceme a obetujeme pre to mnoho viac, ale aby nás to potom aj nestálo veľa. Podobné prítupy a postoje môžeme sledovať aj na iných ľuďoch a poučiť sa z nich, a nemusíme po každom opakovať.

Ale keď v niečom vidíme potenciál, ktorý nám odkrýva naša intuícia, máme na to schopnosti a dokážeme to využiť po zbytok nášho života je užitočné dať tomu aspoň šancu. Pokúste sa robiť to, čo vás baví, staňte sa v tom expertom a stále sa zlepšujte. Vtedy bude váš život naplnený a bude vám dávať zmysel.Späť na články